Definicja
Jest to instrument rynku pracy mający na celu wsparcie zatrudnienia osób bezrobotnych. Oznacza zwrot kosztów poniesionych przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą na utworzenie lub doposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego skierowanego na to stanowisko przez PUP.
Kogo urząd może skierować do zatrudnienia na utworzonym lub doposażonym stanowisku pracy
Każdą osobę bezrobotną zarejestrowaną
Co powinien zrobić bezrobotny by otrzymać skierowanie do pracy u pracodawcy, który ubiega się o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego
Zgłosić się do swojego pośrednika pracy ( parter, box-y 6 – 14, filia Niemodlin i Ozimek ) i poprosić o wydanie skierowania do pracy do pracodawcy, którego ofertą jest zainteresowany.
Jak długo może pracować bezrobotny zatrudniony na nowo utworzonym miejscu pracy
Pracodawca który zatrudnił bezrobotnego na miejscu pracy utworzonym w wyniku refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego zobowiązany jest do utrzymania stanowiska pracy przez okres co najmniej 2 lat. W tym czasie bezrobotny powinien być zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy i otrzymywać co najmniej minimalne wynagrodzenie.
Szczegółowych informacji udziela:
Pani Alina Fedyczkowska - parter, pok. 1A, tel. 077 44-22-943
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ( Dz. U. z 2004 r. Nr 99 poz. 1001 z późn. zm. ).
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjecie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków ( Dz. U. Nr 236, poz. 2002 z późn. zm.).